Vinnare i Åhus Beachhandboll Festival

Spelday Klass Lag Lag
2015-07-18Motionsklass Damer bortalaget Absolut Åhus 7 - 10 A Final
2015-07-18Motionsklass Damer Åkes lopphögar Tugga Sand 8 - 12 B Final
2015-07-18Motionsklass Herrar Utvecklingsklassen IFK Tylö 11 - 9 A Final
2015-07-18Motionsklass Herrar Rackarrökarna Flying SiGis Flensburg 11 - 12 B Final
2015-07-18Elit Damer Kristianstad HK H 65 Höör 5 - 10 A Final
2015-07-18Elit Herrar SG Flensburg Handewitt 2 Lugi HF Lund 8 - 7 A Final
2015-07-18Öppen klass Damer Skånela IF Märsta BlåSlaget 11 - 10 A Final
2015-07-18Öppen klass Damer H43 Lund HK Ceres Norrtälje 10 - 14 B Final
2015-07-18Öppen klass Herrar Blixten McQueen CandyAle & Babadooks 6 - 9 A Final
2015-07-18Öppen klass Herrar Rimbo HK Roslagen Westlife boys 12 - 11 B Final
2015-07-17Flickor 2001 B2 Borlänge HK Gustavsbergs IF Sthlm 1 11 - 10 A Final
2015-07-17Flickor 2001 B2 GW Landskrona HK Uppsala HK 1 10 - 11 B Final
2015-07-17Flickor 2001 B2 IFK Tumba Sthlm 2 H 65 Höör 2 6 - 10 C Final
2015-07-17Pojkar 2001 B2 H43 Lund 3 Halmstad Handboll 1 12 - 7 A Final
2015-07-17Pojkar 2001 B2 HK Eskil Eskilstuna IFK Kristianstad 2 11 - 8 B Final
2015-07-17Pojkar 2001 B2 Borås HK 84 2 Eslövs HF 1 12 - 9 C Final
2015-07-16Flickor 98-99 A IFK Tumba Sthlm 1 Eslövs IK 1 9 - 10 A Final
2015-07-16Flickor 98-99 A Eslövs IK 2 Skogås HK Sthlm 2 10 - 12 B Final
2015-07-16Flickor 98-99 A Näsby Handboll 3 Rimbo HK Roslagen 1 10 - 11 C Final
2015-07-16Pojkar 98-99 A Uppsala HK 1 Lugi HF Lund 5 11 - 8 A Final
2015-07-16Pojkar 98-99 A H 65 Höör 2 H43 Lund 4 12 - 9 B Final
2015-07-16Pojkar 98-99 A Ystads IF HF 2 Vadstena HF 2 9 - 5 C Final
2015-07-15Flickor 2002 C1 Lugi HF Lund Staffanstorps HK 1 5 - 9 A Final
2015-07-15Flickor 2002 C1 Eslövs IK 1 Trelleborg HBK 1 7 - 6 B Final
2015-07-15Flickor 2002 C1 LVHK Lödde H 78 Sölvesborg 8 - 6 C Final
2015-07-15Pojkar 2002 C1 HK Silwing/Troja Sthlm Åhus Handboll 2 16 - 14 A Final
2015-07-15Pojkar 2002 C1 Vinslövs HK Kävlinge HK 2 11 - 10 B Final
2015-07-15Pojkar 2002 C1 LVHK Lödde 1 HK Ankaret Bjärred 3 11 - 10 C Final
2015-07-14Flickor 2000 B1 IFK Tumba Sthlm 2 Sorunda IF Sthlm 11 - 12 A Final
2015-07-14Flickor 2000 B1 Eslövs IK 2 Näsby Handboll 1 11 - 10 B Final
2015-07-14Flickor 2000 B1 Skara HF 1 Vetlanda HF 6 - 5 C Final
2015-07-14Pojkar 2000 B1 IFK Tumba Sthlm 2 H43 Lund 2 13 - 12 A Final
2015-07-14Pojkar 2000 B1 IFK Kristianstad 4 Enköpings HF 2 13 - 10 B Final
2015-07-14Pojkar 2000 B1 IK Cyrus JKöping 1 H 65 Höör 2 8 - 10 C Final
2015-07-13Flickor 2003 C2 Kristianstad HK 1 LVHK Lödde 2 12 - 6 A Final
2015-07-13Flickor 2003 C2 Huddinge HK Sthlm 3 Haninge HK Stockholm 14 - 8 B Final
2015-07-13Flickor 2003 C2 Alingsås HK 2 Näsby Handboll 1 3 - 5 C Final
2015-07-13Pojkar 2003 C2 Näsby Handboll 1 Åhus Handboll 3 9 - 10 A Final
2015-07-13Pojkar 2003 C2 IFK Tumba Sthlm Tollarps IF 2 11 - 8 B Final
2015-07-13Pojkar 2003 C2 Halmstad Handboll 1 HK Malmö 9 - 6 C Final
2015-07-13Företagsklassen Actic Sverige Maxi Kristianstad 12 - 14 A Final
2015-07-13Företagsklassen Höörs Farmartjänst Havi 8 - 15 B Final
2015-07-12Flickor 2005 D2 H43 Lund 3 Huddinge HK Sthlm 4 7 - 8 A Final
2015-07-12Flickor 2005 D2 Uppsala HK IK Pandora Ystad 6 - 7 B Final
2015-07-12Flickor 2005 D2 Eslövs IK 2 Kristianstad HK 2 5 - 7 C Final
2015-07-12Pojkar 2005 D2 H43 Lund 2 LVHK Lödde 2 10 - 8 A Final
2015-07-12Pojkar 2005 D2 Åhus Handboll 2 Ronneby HK 9 - 10 B Final
2015-07-12Pojkar 2005 D2 Halmstad Handboll 5 HK Aranäs Kungsbacka 3 10 - 9 C Final
2015-07-12Damer Junior 95-97 Rimbo HK Roslagen Kristianstad HK 1 11 - 6 A Final
2015-07-12Herrar Junior 95-97 Lugi HF Lund 2 Eslövs HF 6 - 8 A Final
2015-07-11Flickor 2004 D1 LVHK Lödde 3 LVHK Lödde 1 8 - 7 A Final
2015-07-11Flickor 2004 D1 Vinslövs HK 2 Eslövs IK 4 8 - 6 B Final
2015-07-11Flickor 2004 D1 HK Hök Laholm Åhus Handboll 3 5 - 7 C Final
2015-07-11Pojkar 2004 D1 HK Silwing/Troja Sthlm HK Eskil Eskilstuna 13 - 8 A Final
2015-07-11Pojkar 2004 D1 Halmstad Handboll 5 Eslövs HF 1 6 - 10 B Final
2015-07-11Pojkar 2004 D1 Halmstad Handboll 2 H43 Lund 6 7 - 8 C Final
2015-07-10Flickor 2006 E Eslövs IK 1 Alingsås HK 2 5 - 3 A Final
2015-07-10Flickor 2006 E Trelleborg HBK 1 Ronneby HK 2 2 - 5 B Final
2015-07-10Flickor 2006 E Kristianstad HK 2 Vinslövs HK 1 7 - 8 C Final
2015-07-10Pojkar 2006 E H43 Lund 2 IF Guif Eskilstuna 7 - 9 A Final
2015-07-10Pojkar 2006 E IFK Kristianstad 3 Ystads IF HF 3 6 - 4 B Final
2015-07-10Pojkar 2006 E Eslövs HF 2 Vinslövs HK 1 7 - 8 C Final

Klasser

Tidigare resultat